Zgubienie lub kradzież telefonu – co robić?

kradzież telefonu co robićPewnie wiele osób nie jest w stanie obecnie funkcjonować bez smartfona. To właśnie tam przechowujemy wiele różnych danych i korzystamy z różnych aplikacji. Staramy się również podpowiadać jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach takich jak zgubienie telefonu czy jego kradzież. Czy można się od takich zdarzeń ubezpieczać?

Zgubienie telefonu – co robić?

Jeśli zgubimy swój telefon, to na początek zaczyna się pojawiać jakaś panika, roztargnienie. Oczywiście w wielu przypadkach szukamy jakieś możliwości odzyskania urządzenia, dzwonimy na nie. Chodzi o to, żeby odzyskać sprzęt, na którym coraz częściej mamy jakieś bardzo ważne dla nas prywatne dane. Dlatego właśnie obecnie taką wygodną opcją będą działania lokalizacyjne, które pozwalają nam określić, gdzie jest dane urządzenia.

Jeśli jednak chcemy tak sprawdzić jego położenie włączone musi być tam między innymi GPS oraz transfer danych. Najlepiej będzie instalować sobie w komputerze menadżera urządzeń Android i z jego pomocą będzie można starać się o ustalenie adresu, gdzie nasz sprzęt będzie się znajdował. Jeśli tylko zorientujemy się, że nie mamy swojego telefonu powinniśmy się decydować na szybkie blokowanie takiego urządzenia. To ważna sprawa, ponieważ w ten sposób będzie można się jakoś zabezpieczyć przed utratą środków. Najczęściej zgubienie telefonu nie będzie objęte umową ubezpieczenia i dlatego właśnie wtedy odszkodowania nie będzie można uzyskać.

Kradzież telefonu – co robić?

co robić w przypadku kradzieży telefonuJeśli wiemy, że sprzęt jest skradziony to wtedy na pewno można udać się na policję. Może się to wydawać śmieszne, ponieważ wykrywalność jest mała, ale na pewno warto to zrobić, ponieważ będzie to potem również pewna szansa na to, by odzyskać jakieś pieniądze z odszkodowania. Pamiętajmy również, by na swoim sprzęcie mieć jakieś nowoczesne rozwiązania i aplikacje, które mają stanowić wsparcie w zakresie lokalizacji takiego urządzenia. Na pewno takie opcje są przydatne i warto je wykorzystywać, ponieważ być może uda się nam odzyskać nasze urządzenie dzięki tej lokalizacji z nowoczesnymi metodami.