Lokalizowanie telefonu przez Internet z Google cz II

lokalizowanie telefonu przez InternetJak będzie wyglądać sytuacja, gdy nie będziemy posiadać odbiornika GPS?

Oczywiście korzystanie z takiej usługi nadal jest możliwe, ale wykorzystywane są już do tego inne narzędzia. W tym przypadku określenie pozycji użytkownika następuje poprzez używanie specjalnych przekaźników, które są w telefonii komórkowej. Trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji dokładność jest jednak dużo mniejsza. Mniejszą skuteczność będzie miało również określenie lokalizacji poprzez Wi-Fi. W tym momencie system będzie sprawdzał nasze IP. Tutaj zdarza się jednak, że system nie da lokalizacji, ponieważ nie będzie miał IP zgodnego z rzeczywistym położeniem.

Bezpieczeństwo Google Latitude

lokalizowanie telefonu a bezpieczeństwoZanim zdecydujemy się podłączyć do takiej właśnie aplikacji należy się również zastanowić nad tym, czy będziemy w stanie jakoś kontrolować informacje o tym, jakie dane są przekazywane użytkownikom. Google oczywiście daje nam tutaj różne możliwości i na pewno będzie dobrze je jakoś wykorzystywać. Chodzi o to, by dostosować aplikację do własnych oczekiwań i w ten sposób zadbać również o swoją prywatność i bezpieczeństwo własnych danych. Nie chcemy niektórych danych przekazywać to zawsze będzie można takie informacje w systemie wyłączyć, sami decydujemy również kiedy z niego korzystać.

Cała usługa daje więc wiele możliwości, jeśli chodzi o jej kontrolę, ale czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z istniejących możliwości. Wiele osób, które początkowo korzystać będą z takiej właśnie aplikacji po jakimś czasie o niej zapominają. Wtedy okazuje się, że nawet nie pamiętamy, że nasze dane są przekazywane. Jeśli więc chcemy przestać korzystać należy pamiętać o wyłączeniu aplikacji, tak by nasze dane nie były już dalej przekazywane. To wszystko ma znaczenie, ponieważ chodzi cały czas o naszą prywatność i o nią należy po prostu w dużej mierze dbać. W tym momencie więc Google daje wiele możliwości, ale nie zawsze warto się w to angażować, szczególnie gdy będzie nam w jakieś szczególnej mierze zależeć na własnej prywatności i bezpieczeństwie naszych danych.