Lokalizowanie telefonu przez Internet z Google cz I

w jaki sposób zlokalizować telefonW dzisiejszych czasach ciężko będzie zachować tajemnicę. Nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości i są wygodne, ale mają także minusy, ponieważ będą niekiedy pozwalały również na inwigilację. Każda informacja związana z różnymi danymi na pewno wzbudza kontrowersje.

Dzisiaj jednak inwigilować może już praktycznie każdy. Wystarczy jedynie dowiedzieć się, jak można to robić. Co wydaje się niezwykle ważne to również to, że sami możemy innymi dawać możliwość śledzenia naszych poczynań. Większość osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie są konsekwencje.

Mamy wiele takich serwisów, które dają nam masę różnego rodzaju udogodnień, które wydają się użyteczne. Nie zawsze jednak zastanawiamy się, jaki mają wpływ na nasze życie. W wielu z nich w zamian za korzystanie z różnych programów będzie trzeba również wyrazić pewne zgody, które będą pozwalały korzystać z naszych danych osobowych.

Google Latitude

Google latitudeWśród takich usług, które nie tak dawno mocno zyskały na popularności będzie między innymi usługa Google Latitude. Stało się tak, ponieważ usługa była łatwa w obsłudze. Można było ją obsługiwać wyłącznie poprzez konto Google. Dzięki niemu będzie można również przekazywać swoją lokalizację innym znajomym niezależnie od tego, gdzie będziemy się znajdować. Oczywiście należy wcześniej zaprosić wszystkich innych do serwisu. Po zaakceptowaniu będziemy także widzieć ich dane na mapie Google. Wydaje się to ciekawe, ale zanim będziemy się na to właśnie decydować trzeba się zastanowić, czy chcemy tego rzeczywiście i czy pasuje nam by nasi znajomi zawsze wiedzieli, gdzie będziemy przebywać.

Jak to działa?

Cały mechanizm będzie bardzo prosty. Głównym narzędziem będzie tutaj aplikacja, która oparta jest o nawigację satelitarną. Słynny i dobrze znany wszystkim GPS będzie pobierał dane o naszej współrzędnej. Następnie te dane będą przekazywane na serwery Google. Aby było to możliwe należy również uruchamiać u siebie połączenie z siecią internetową. Może to być albo WiFi albo też połączenie przez GPRS.