Czy można zlokalizować numer telefonu?

czy można zlokalizować telefon po numerze?Wiele osób będzie się obecnie zastanawiać czy możliwa jest lokalizacja po numerze telefonu. Byłoby to oczywiście bardzo proste, by sprawdzić szybko na stronie internetowej numer męża czy żony i zobaczyć po kilku sekundach, gdzie się znajduje. Czy rzeczywiście coś takiego będzie obecnie możliwe?

Jak wygląda obecnie namierzanie telefonu i czy rzeczywiście po numerze będzie można tego dokonywać? Czy można zlokalizować telefon po numerze? Wielu użytkowników sieci ma obecnie wyobrażenie o lokalizowaniu telefonów, które wyniesione zostaje z filmów z Bondem, albo jakichś innych szpiegowskich produkcji. Główny bohater siada do komputera i szybko sprawdza, gdzie znajduje się dokładna lokalizacja jakiegoś urządzenia z kartą SIM.

Niestety tutaj już trzeba powiedzieć jasno, że takiej możliwości nie ma. Jeśli jakaś strona będzie chciała nam zaproponować lokalizację wyłącznie po numerze telefonów przez zapłacony sms, to oczywiście jest to oszustwo i w prosty sposób stracimy najczęściej kilkadziesiąt złotych. Możliwe, że jacyś szpiedzy i agencji są w stanie to zrobić, ale na pewno takiej możliwości nie ma dostępnej za jednego smsa premium. Takie opcje mogą być dostępne dla niektórych służb, ale na pewno będą one udostępnione innym komercyjnie.

Dlaczego lokalizacja po numerze telefonu jest niemożliwa?

lokalizacja po numerze telefonuPrzede wszystkim numer telefonu nie będzie nigdy przypisany do żadnego urządzenia. Numer to identyfikator karty SIM, która może być przełożona do różnych urządzeń w ciągu kilku sekund i również identyfikator może być szybko przeniesiony na inną kartę sim. Jest to jedynie powiązanie, które będzie występowało w ramach systemu informatycznego operatora komórkowego. Dodatkowo do jednej karty sim obecnie można przypisywać nawet kilka numerów. To wyraźnie pokazuje, że taka lokalizacja nie będzie nigdy możliwa i nie można dać się tutaj naciągnąć innym podmiotom. Dodatkowo trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że systemy są mocno rozbudowane i taka forma lokalizacji po prostu nie ma technicznych podstaw, by stała się ona w jakieś mierze możliwa.