System android - namierzanie

android - namierzanieJeszcze kilka lat temu kradzież telefonu nie wiązała się z żadną inną stratą jak materialna. Dziś, utrata smartfona to nie tylko strata wartości kilkuset złotych. Współczesne telefony są narzędziem pracy, to właśnie na nich przechowuje się istotne kontakty, wiadomości a nawet czasochłonne projekty.

Na telefonach opartych na systemie Android mamy bowiem możliwość logowania do skrzynek, a nawet kont bankowych - te dane nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Oczywiście, istnieją pewne środki zapobiegawcze jak choćby kody dostępu, jednak czasami takie działania nie wystarczą. Jeśli już nasz telefon zostanie skradziony, producent Androida przygotował kilka istotnych aplikacji, które sprawią, że telefon stanie się dla złodzieja niepotrzebnym urządzeniem.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji, jaka jest dostępna w systemie Android to menadżer urządzeń. Za sprawą tej opcji, jesteśmy w stanie namierzyć lub zablokować telefon z tym systemem mobilnym. Warunkiem skorzystania z menadżera jest uprzednia instalacja aplikacji, pobranej z Google Store. Trzeba pamiętać, że bez włączonego GPS-a aplikacja nie może namierzyć urządzenia.

skradziony android co robićW przypadkach, w których mamy do czynienia z kradzieżą, nie warto zwlekać. Niezwłocznie należy uruchomić menadżera urządzeń. Wbrew pozorom, cały proces skorzystania z tej usługi nie jest zbyt skomplikowany. Wystarczy z innego urządzenia zalogować się do konta Google. Po tym, aplikacja wyświetli wszystkie posiadane przez nas urządzenia z Androidem. Następnie wystarczy wybrać jedno z nich, a Menedżer wskaże jego przybliżoną lokalizację. Minusem tej opcji jest to, że nie menadżer namierzy telefon tylko w przypadku, gdy ten ma włączony GPS oraz jest podłączony do sieci. Zaletą aplikacji jest jednak to, że funkcja namierzania telefonu działa również z poziomu przeglądarki internetowej. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę, a po zalogowaniu zlokalizować poszukiwany obiekt. Bez wątpienia jest to opcja pomocna nie tylko w sytuacjach kradzieży, ale i zagubienia smartfona.