Namierzanie telefonu komórkowego – czy to możliwe? cz.I

namierzanie telefonuJak można sprawdzić, czy nasze dziecko znajduje się rzeczywiście tam gdzie mówi, że będzie się znajdować? Czy można również w ten sam sposób sprawdzać swojego współmałżonka?

Jeszcze nie tak dawno takie działania jak namierzanie telefonu były dostępne wyłącznie dla niektórych służb. Dziś jednak dzięki temu, że mamy dostępny różnoraki specjalistyczny sprzęt z dużą czułością sprawdzający, gdzie będziemy się znajdować pod kątem lokalizacji naszego telefonu. 

Jak to możliwe?

jak namierzyć telefonNamierzenie telefonu polega jak wiadomo na tym, by szukać dokładnie jego współrzędnych geograficznych. Do osiągnięcia tego właśnie celu prowadzić może kilka różnych dróg. Nie będzie trzeba ograniczać się tylko do jednej metody działania. Są to tak naprawdę różne metody, jednak dzieli się je obecnie na dwie osobne grupy. Metody te mają rożne formy i każdy może wybrać tą opcję najlepszą właśnie dla siebie. Najczęściej jednak wykorzystuje się te rozwiązania, w ramach których lokalizacja będzie następować poprzez ustalenia położenia GPS.

Druga metoda będzie związana z tym, że każdy telefon ma swój niepowtarzalny numer IMEI. Dlatego telefony komórkowe mają swoją stację bazową i tam łączą się właśnie pod kątem karty SIM i właśnie numeru IMEI. W ten sposób osoba, która myśli o lokalizacji telefonu stara się podejmować działania pozwalające zmierzyć sygnał między tym, gdzie jest dany telefon i jego stacja bazowa. Dlatego w ten prosty sposób istnieje możliwość ustalenia miejsca, gdzie będzie komórka. Jeśli jednak chcemy dokonywać namierzenia w taki sposób musimy mieć połączenie telefonu przynajmniej z trzema takimi stacjami. W dużych miastach nie będzie to problem.

Taka metoda dobrze się sprawdzi dlatego, że charakteryzuje się dużą dyskrecją. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze będzie możliwe ją wykorzystać, szczególnie dla telefonów, które znajdują się z dala od dużych miast, gdzie ta właśnie forma lokalizacji będzie rzeczywiście najlepsza i najskuteczniejsza. Obecnie możliwości tak naprawdę są różne i namierzenie telefonu nie jest już tylko dla wąskich grup.