Makijaż z użyciem kosmetyków mineralnych

W kilku ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie kosmetykami mineralnymi. Cieszą się one coraz większą popularnością wśród kobiet, które mają cerę skłonną do alergii. Charakteryzują się również tym, że są naturalne i dlatego właśnie nie powodują uczuleń. Trzeba pamiętać, że mineralne kosmetyki nakłada się w inny sposób niż tradycyjną. Należy także wiedzieć jak wykonuje się makijaż z takimi właśnie kosmetykami. Obecnie zainteresowanie tymi produktami rośnie warto więc wiedzieć jak będzie się je aplikować.

Makijaż z użyciem kosmetyków mineralnych – jak go wykonujemy?

Mineralne kosmetyki charakteryzują się tym, że mają sypką formę i będą się osypywać. Aplikacja będzie od nas wymagać staranności i pewnych umiejętności. Podstawowa zasada o jakiej należy pamiętać to, że nie powinniśmy wkładać pędzla do pojemnika, w którym znajduje się kosmetyk. Przesypujemy jego niewielką ilość do miseczki i tam należy delikatnie nabieramy taki kosmetyk. Trzeba pamiętać zawsze o tym, że nadmiar należy strzepnąć nim będziemy nakładać produkt, ponieważ zrobią się smugi. Lepiej będzie nakładać kilka razy mniejszymi ilościami, ponieważ można inaczej doprowadzić do efektu maski. Do pojemniczka wsypujemy niewielką ilość produktu, ponieważ charakteryzuje się on bardzo dobrą jakością i wyjątkową wydajnością. Nakładamy więc małymi ilościami do uzyskania zadowalającego nas efektu.

W jaki sposób nakłada się puder mineralny?

Tego typu produkt ma inną konsystencję niż to się dzieje w przypadku tradycyjnego produktu. Można mówić o lżejszej formie takich kosmetyków. Dlatego są one delikatniejsze dla cery i nie będą powodować zatykania porów. Zanim będzie się je nakładać trzeba wybrać dla siebie odpowiedni pędzel. Można decydować się tak naprawdę na dwie obecnie dostępne propozycje. Mamy albo flat top albo też pędzel kabuki. To co wybieramy uzależnione będzie od efektu na jakim będzie nam zależeć.

Gdy chodzi o pędzel flat top otrzymujemy zbite oraz gęste włosie, które będzie w ten sposób ścięte na płasko. Pędzel taki będzie gwarantował nam bardzo dobre krycie, lepsze niż pędzel kabuki. Ten drugi charakteryzuje się nieco zaokrąglonym włosiem. Jest ono delikatniejsze i bardziej puszyste. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę to oczywiście pędzel taki będzie dla niego zdecydowanie lepszy. Należy pamiętać, że jeśli używamy takich kosmetyków nie musimy bać się o podrażnienia cery.

Zanim rozpocznie się nakładanie pudru trzeba będzie nałożyć krem nawilżający i poczekać aż się wchłonie. Potem będzie można rozpocząć nakładanie. Jeśli chodzi o ten produkt nie będzie on sypany na twarz, ale powinien on być wcierany i warto tego dokonywać okrężnymi ruchami zaczynając od policzków. W ten sposób będzie można skutecznie zagwarantować sobie dokładnie krycie twarzy.

Jak nakłada się kosmetyki na mokro?

Jeśli cera charakteryzuje się tym, że występują liczne niedoskonałości będzie to wymagało zastosowania kosmetyków, które mają charakter kryjący. Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne stosuje się w tym celu aplikację na mokro. Należy spryskać wodą, hydrolatem pędzle i nakładać taki kosmetyk. Będzie on miał nieco ciemniejszy kolor, ale po wyschnięciu wraca do koloru normalnego. Możliwa jest także technika stemplowania, która będzie wymagała nakładania wacikiem zmoczonym hydrolatem. Taki sposób charakteryzuje się szczególną dokładnością, dlatego niekiedy może się świetnie sprawdzić. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że ten sposób nakładania charakteryzuje się tym, że zajmować będzie sporo czasu.

Więcej dowiesz się na: pudervelvethd.pl