Jak namierzyć zgubionego smartfona?

jak namierzyć smartfonaStrata telefonu zawsze jest ciężka do przeżycia, i nie zawsze chodzi o wydane pieniądze na niego, lecz najbardziej boli utrata znajdujących się na nim danych. Jeśli już nam się zdarzy, że zgubimy telefon w pubie lub na pikniku, w kinie, czy też padniemy ofiarą kradzieży - nie należy panikować, tylko rozsądnie pomyśleć jakie mamy możliwości odzyskania telefonu. 

W obecnej chwili dzięki urządzeniom do lokalizacji telefonu, bardzo łatwo możemy go odzyskać. Dzięki odpowiednim aplikacjom możemy go szybko namierzyć poprzez usługę geolokalizacji. Można również zablokować telefon i wysłać wiadomość do znalazcy. Jeśli telefon jest niedaleko pomocne jest uruchomienie alarmu, który się w nim znajduje. W ostateczności można zdalnie, całkowicie wymazać wszystkie dane z telefonu.

To tylko niektóre sposoby na odzyskanie smartfonu czy też niedopuszczenie złodzieja do danych w nim zawartych. Jednak nie tylko utrata telefonu jest jedynym niebezpieczeństwem czyhającym na właścicieli smartfonów. Są nim także złośliwe oprogramowania, wyciek haseł i loginów, nieuprawniony dostęp do zdjęć i filmów osobom trzecim i wiele innych. Aby im zapobiec warto skorzystać ze specjalnie przygotowanych aplikacji, pomocnych w zabezpieczeniu danych na smartfonie.

ochrona telefonuNatomiast przed złośliwym oprogramowaniem pomoże chronić dobry program antywirusowy. Posiadamy różne konta na stronach intranetowych, które umożliwiają nam pełno korzyści w trakcie korzystania z telefonów. Na przykład, aby w pełni korzystać z telefonu z systemem Android, musimy posiadać konto Google, równocześnie stanowi ono wrota do Gmaila czy Dysku. W iPhon'ie konieczne jest konto w Apple, a posiadając go możemy konfigurować chmurkę iCloud, czy też kupować aplikacje w App Store.

Te przykłady pokazują jak ważne jest dodatkowe zabezpieczenie tych kont, aby nikt niepowołany nie miał do nich dostępu. Pomocna jest tu dwuetapowa weryfikacja. Polega ona na podaniu dwóch haseł, aby dostać się do konta. Pierwsze z haseł jest wymyślone przez użytkownika, drugie jest narzucone przez system. W ten sposób lepiej zabezpieczamy konto przed wykradnięciem lub złamaniem hasła.