Magia brylantów

Magii brylantów, złota i biżuterii trudno się oprzeć. Kobiety kochają biżuterię z diamentami i brylantami za niepowtarzalny blask, piękno, grę świateł. Biżuteria, która jeszcze kilka lat temu była traktowana jak kwiatek do kożucha, teraz święci triumfy na modowych wybiegach. Jej noszenie jest sztuką, podobnie jak jej kupowanie.

Diament – symbol trwałości i ponadczasowości, każdy jest niepowtarzalny. Diament to najczystsza krystaliczna postać węgla. Po oszlifowaniu staje się brylantem, a jego masę mierzy się w karatach. Poddawany jest obróbce chemicznej, laserowej, a czasem tradycyjnej, termicznej. Diamenty są syntetycznie barwione. W ten sposób powstaje niepowtarzalny klejnot, który znajduje swoje miejsce w pierścionku zaręczynowym, w kolczykach, broszkach czy wisiorkach. Biżuteria z brylantami może mieć bardzo różne ceny. Jej wartość zależy od liczby karatów, koloru, czystości i szlifu. Więcej na temat biżuterii ze szlachetnymi kamieniami przeczytasz na portalu: www.rubino.pl

W galeriach handlowych trudno trafić na coś wyjątkowego i niepowtarzalnego – pierścionki, naszyjniki, bransoletki są podobne do siebie i niczym się nie wyróżniają. Taka biżuteria produkowana jest masowo. Są jednak miejsca, które sprzeciwiają się globalizacji, są to autorskie pracownie artystów tworzących biżuterię. Znajdziemy w nich unikatowe wzory, na ogół z materiałów mniej szlachetnych, tworzone za to z myślą o najnowszych trendach.

Biel, czerń i złoto

Z czym najlepiej łączą się brylanty? Z białym złotem, platyną, białą ceramiką. Biel podkreśla wyrafinowanie faktur, estetyczne właściwości wyrobu. Może przybierać różne odcienie – alabastrowy, écru, mleczny i porcelanowy. Biżuteria w tym kolorze jest najczęściej minimalistyczna w formie, ale wykonana ze szlachetnych materiałów. Kolor nawiązuje do pory roku. Perły i diamenty idealnie pasują do zimowej kolorystyki śniegu i lodu. Ozdoby biżuteryjne w tym kolorze doskonale współgrają ze srebrnymi kreacjami.

Migotliwe kamienie doskonale wyglądają również w oprawie z głębokiej, matowej czerni wykonanej z nowoczesnych materiałów – odpornej na zarysowania ceramiki czy lekkiego włókna węglowego. Równie efektowne będzie połączenie różowego lub białego złota z diamentami. Bransolety, pierścienie, wisiorki powinny mieć okazałe kolorowe kamienie i przyciągać uwagę. Firmy, które w drogiej i wyjątkowej biżuterii się specjalizują to m.in. Cartier, Swarovski, Escada, Kenzo, Gucci, Tiffany.

pierścionek zaręczynowy z brylantami

Między pojawiającymi się i znikającymi tendencjami niezmiennie od kilku lat gości styl retro. I wcale nie jest to „babcina” moda – współczesne retro to ład i symetria. Producenci zegarków i biżuterii kochają vintage, często tworzą repliki swoich modeli sprzed kilkudziesięciu lat. Nawet Swarovski oferuje wspaniałą biżuterię i pierścionki w tym stylu. W styl retro doskonale wpisują się również perły. To ponadczasowa biżuteria, zawsze modna. Delikatne i eleganckie podkreślają subtelność urody. Wyjątkowo wyglądają z białym złotem lub oprawione w platynę w kolczykach, pierścionkach czy wisiorkach.

A może broszka?

Broszka to najbardziej wyeksponowany element biżuterii. W niej najładniej wyglądają, błyszczą i mienią się szlachetne kamienie, eleganckie perły. Broszka zachwyca finezyjnie ułożonymi kamieniami – jest jak jubilerski obrazek, który zwraca uwagę niecodziennymi kształtami, precyzją i jakością wykonania. Pierścionek, wisior czy kolczyki nosi się blisko ciała, broszkę na ubraniu – sukience, swetrze, chuście czy szalu. Duże formy broszek wybierają kobiety przebojowe, niewielkie i delikatne – panie spokojne i subtelne. Dobrze dobrana broszka powinna współgrać nie tylko z osobowością i stylem bycia, ale również z okazją i garderobą, do której jest przypięta. Nie powinna przytłaczać stroju, a jej kolor, kształt, rodzaj kamieni musi być dobrany do koloru i faktury materiału. Do wieczorowego stroju zawsze pasować będzie prosta diamentowa broszka. Kolor diamentu – szafir, szmaragd czy rubin doda kreacji wytworności. O wartości broszki decyduje nie tylko szlachetny metal i rodzaj kamienia, ale również fakt, że najczęściej broszki wykonywane są ręcznie i według oryginalnego pomysłu artysty. Broszek można szukać w galeriach i pracowniach plastycznych, ale też na aukcjach na platformie Allegro. A najlepiej odziedziczyć taką po babci czy prababci.